Jak létájí obchodnící s Emirates

By 19. 8. 2018Nezařazené

Letenky v business třídě rozhodně nejsou levnou záležitostí. Mnoho aerolinek je vyhlášeno svými službami, které jsou v rámci obchodní třídy vyhlášené. Dneska se podíváme na Emirates a zhodnotíme, zda se investice do business třídy této aerolinky vyplatí nebo ne.

Po zakoupení letenky si můžete zdarma na webu aerolinek zarezervovat službu, která vám zajístí soukromý odvoz na letiště i z něj a to v 70 různých městech, což pokrývá většinu velkých měst, kam Emirates létá. Po příjezdu na letiště se, v případě, že to místní letiště umožňuje, můžete nechat hýčkat v exkluzivním salónku. V salónku najdete kromě vynikajícího jídla a pití také sprchu, což se může hodit zvláště v případě přestupních letů na dlouhé vzdálenosti. Samozřejmostí je také rychlé připojení na internet.

To, že při nástupu do letadla nehrozí dlouhá fronta, je skoro zbytečné zmiňovat. Některá letiště dokonce nabízí možnost nástupu do letadla přímo z letištního salónku.

Po nástupu do letadla vás s úsměvem usadí letušky a vy se můžete usadit do pohodlných a hlavně polohovatelných sedaček s dostatkem místa na nohy. K dispozici máte před sebou velký tablet, na kterém lze sledovat filmy nebo poslouchat hudbu. Tablet lze ovládat jak dotykově, tak pomocí dálkového ovladače, abyste se nemuseli ani o kus nahnout, když se vám zrovna nechce. Nechybí ani zásuvky na dobití veškeré elektroniky.

Na některých letech cestující z business třídy dostanou kosmetickou taštičku, ve které je vše potřebné k osvěžení a úpravě zevnějšku. Jako vždy nesmíme opomenout vybrané nápoje a pokrmy. Pokud si váš nacpaný žaludek bude žádat chvíli klidu, není nic jednodušší než použít deku a polštář, které aerolinky samořejmě také poskytují, a na chvíli se natáhnout na sklopeném sedadle.

Vyplatí se cesta v business třídě v Emirates?

Náš názor je, že záleží na situaci, především délce letu. Pokud se jedná o let přes celou noc a případně ještě s dalším přestupem, pak business třída určitě přijde vhod. Obchodní cestující na služebních cestách jistě ocení všudypřítomnou wifi a dost prostoru na práci.

Na druhou stranu se většinou jedná o hodně peněz, takže pokud cestujete vy sami a nesnažíte se udělat dojem na svého obchodního partnera, který cestuje na důležitou konferenci vaší firmy…asi by Vám stačila i ekonomická třída, která je u Emirates v letadle A380 také překvapivě pohodlná a ani vaše nohy nebudou tolik trpět. Na kratší lety tedy ve většině případů jistě dostačující.

CestaZaPraci

Author CestaZaPraci

More posts by CestaZaPraci

Leave a Reply