Za luxus se platí

Za luxus se platí

Na světě je mnoho luxusních hotelů, za které klientela nechá nekřesťanské peníze za noc. Jedním z nejluxusnějších z nich je hotel Burj Al Arab. Tento hotel je světoznámý. V tomto článku se dozvíte o jeho výjimečnosti a různé zajímavosti, které se k místu vážou.

Burj Al Arab se nachází v Dubaji (ve Spojených Arabských Emirátech). Konstrukce začala v roce 1994 a na vzniku se podílelo více než 3000 firem. Byl dostavěn v roce 1999, nezdá se to jako dlouhá doba, když se ale podíváme na historii města jako celku, hotel je v podstatě velmi stará budova. Hotel má 321 metrů, prvenství sice ve výšce nemá, ale pyšní se krásným 3. místem. Zatímco ve výšce hotel zrovna nezabodoval, jeho atrium vysoké 180 metrů je na světě opravdu nejvyšší. Moderní design má připomínat tvar lodi.

Hotel je také znám pod přezdívkou „Sedmihvězdičkový hotel“. Jedná se samozřejmě o nadsázku, žádná taková kategorie reálně neexistuje, místo je ale tak luxusní, že prostě pět hvězdiček pro vyjádření nestačí.

A proč se o něm mluví jako o nejluxusnějším hotelu světa?

  • Bylo použito zhruba 1790 metrů čtverečních zlata na zkrášlení interiéru.
  • Nabízí pouze 202 apartmánů (což při jeho velikosti opravdu není moc), největší suite má 780 čtverečních metrů.
  • Ceny se pohybují od $1000 do $15 000. To už je tedy pořádná pálka!
  • Při pobytu v hotelu můžete na jídlo do restaurace Al Mahara, interiér má simulovat plavbu ponorkou.

Zaujal vás článek o Burj Al Arab? Chcete svého obchodního partnera potěšit a nechat mu zprostředkovat nocleh v hotelu podobného rázu? Neváhejte se tedy ozvat na e-mail info@cestazapraci.cz!

CestaZaPraci

Author CestaZaPraci

More posts by CestaZaPraci

Leave a Reply